×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
мелатонин

 

 

Забелязали ли сте, че когато сте в труден период, сте склонни да разсъждавате върху лошото именно вечер? И по-конкретно – когато си легнете. Е, не само при вас е така. Според д-р Стив Орма, клиничен психолог и автор на различни трудове и изследвания, именно тревожността е причина за това.

 

В изследването си, посветено на този проблем, д-р Орма и неговият екип подчертават, че човешкият мозък е устраоен така, че да прехвърля възможно най-лошите сценарии през нощта.

 

„Тревожността е емоцията, която оказва най-пагубно влияние върху качествения, спокоен и дълбок сън. Добрата новина, обаче е , че тя обикновено е резултат от собствените ни мисли. Съответно – макар и трудно, можем да я преодолеем.” (Stop Worrying and Go To Sleep: How to Put Insomnia to Bed for Good, Steve Orma, PsyD).

 

 

 

Ето няколко съвета, които могат да ви бъдат от огромна полза, в случай, че имате същия проблем.

 

 

Определете източника на тревожните мисли!

 

Да знаете какво точно предизвиква това неприятно състояние, е първата важна крачка към решаването на проблема. Щом заспивате трудно, значи вашият мозък не е в състояние да „се унесе”, тъй като е зает със стресиращи мисли.

 

 

Не оставайте за дълго будни в леглото!

Когато не могат да заспят, повечето хора така и не стават, тъй като се надяват, че сънят все пак скоро ще дойде. Това обаче е грешка, защото човек постепенно започва да асоциира спалнята с безсънните, мъчителни часове. Така че, ако не заспите в рамките на 20, най-много 30 минути, незабавно станете от леглото.

 

 

За какво точно мислите в момента?

 

Изследванията показват, че ако си представите как изхвърляте – в буквалния смисъл – вашите притеснения и негативни мисли, състоянието ви значително ще се подобри.

 

За да бъде по-лесно, д-р Орма съветва на лист хартия да опишете всичко, което ви затормозяват психически. След това изхвърлете листа в кошчето за боклук и си представете, че там отиват и вашите собствени мисли. Интересно, нали?

 

 

Ангажирайте ума си!

 

Ако нищо друго не помага, опитайте да почетете книга, да послушате музика или да станете и изпиете чаша топъл чай. Това са едни от най-добрите помощни начини за предизвикване на съня в случаите на тревожност, защото освобождават ума от стреса.

 

 

Опитайте с мелатонин!

 

Мелатонин е хормонът, който се синтезира в организмите на всички живи същества и чиито нива се променят в зависимост от ежедневния цикъл. Произвежда се в епифизата. Приемът на мелатонин благоприятства нормалните процеси на съня и вътрешния биологичен часовник на човека. Мелатонинът допринася за нормалното функциониране на нервната система и по съвсем естествен начин възстановява нормалния сън.

 

 

 

 

Коментари (0)

Няма коментари към този момент

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.