×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
Гладка кожа

 

Списъкът с ползи, свързани с пробиотиците става все по-дълъг. На първо място, те подобряват оптимизират храносмилането и правилното усвояване на хранителните вещества, и оказват страхотна подкрепа на имунната система, тъй като от 80% от имунните клетки се намират именно в храносмилателната система. Наред с това обаче, пробиотичните приятелски бактерии повлияват благоприятно кръвната захар, здравословното тегло и добрия метаболизъм и дори - настроението. Но дори това не е всичко!

Всъщност пробиотиците са полезни живи микроорганизми, бактерии, които съществуват в натурален вид в човешкия стомах. Присъстват също така в редица храни, както и в специално разработените хранителни добавки.

Пробиотиците в битка срещу хипертонията. В последно време пробиотиците се препоръчват  и за понижаване на артериалното налягане. За първи път ценните им свойства в тази област са открити от група австралийски учени. Изследователите предполагат, че въздействието на пробиотиците върху кръвното налягане се дължи на факта, че те понижават нивата на холестерола, намалявайки по този начин стойностите на кръвната захар и инсулиновата резистентност, и помагайки за регулацията на хормоните в човешкото тяло.

Колко хубаво, нали? И това все още не е всичко! Пробиотиците се считат от все повече специалисти и за приятели на красивата кожа. Скорошно изследване, проведено в Съединените Щати, доказва че пробиотикът Bifidobacterium infantis помага в борбата срещу псориазиса – автоимунно разстройство, проявяващо се като червен, люспест  кожен обрив.

Ползите на пробиотиците върху кожата, оказва се, далеч не се изчерпват дотук. Редица отделни и независими едно от друго проучвания, проведени в Русия, Корея и Италия, показват задоволителни резултати след употреба на различни пробиотици в борбата срещу други кожни проблеми – най-вече акнето. Счита се, че локалните пробиотици, прилагани по правилния начин, могат в голяма степен да предпазят кожата от бактерията, причиняваща досадните пъпки. Някои от доказано ефикасните пробиотични щамове съдържат Lactobacillus, Lactobacillus acidophilus и Bacilus bifidum, Lactobacillus reuteri.

Освен това, японски изследователи успяват да докажат ползите за кожата, свързани с третирането ѝсферментираломляко, в което присъства бактерията Lactobacillus reuteri, широко използвана в млечни продукти в страната на изгряващото слънце през последните 50 години. В експеримента участват 23 доброволки на възраст между 19 и 21 години, като част от тях са третирани с въпросната бактерия веднъж дневно в продължение на 4 седмици, а останалите – със субстанция, несъдържащаLactobacillus reuteri . Изследването било двойно-сляпо, т.е. нито участничките в експеримента, нито изследователите знаели коя от младите жени с кой от двата медикамента е третирана. В началото и в края на експеримента от всяка от тях били взети кръвни проби. Изследван е и материал от бузите и вътрешните предмишници на всяка една от участничките. И при двете групи жени се наблюдава по-добро хидратиране на кожата, но се оказва, че при тези които са приемали Lactobacillus reuteri  се наблюдават значително по-високи нива на себум (секрет, отделян от мастните жлези), което говори за по-добро предпазване на кожата.

Изследователите заключават: Lactobacillus reuteri осигурява благоприятен ефект върху кожата на младите жени, подобен на този на естествените липиди, произвеждани от организма.

 

Пробиотици

 

 

Коментари (0)

Няма коментари към този момент

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.