×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
Електронни цигари

 

 

Според учени от Harvard T.H. Chan School of Public Health, огромен процент от електронните цигари съдържат вредни химикали, въздействието на някои от които може да е по-опасно дори от това на истинските цигари.

 

Учените настояват, че над 75% от електронните цигари са източник на диацетил – токсичен химикал, който сериозно уврежда белите дробове и може да доведе до развитие на облитериращ бронхиолит.

 

На Запад облитериращият бронхиолит разговорно е наричан още и "Popcorn Lung" (пуканков бял дроб). Наименованието отново е свързано с диацетила, по-конкретно с присъствието му в пуканките за микровълнова и ефектът, който оказва върху работниците в заводите, в които се произвеждат. Извън тази среда, облитериращият бронхилит се среща много рядко, но при хората, които използват електронни цигари с диацетил, рискът от развитие на болестта е голям.

 

Към момента електронните цигари се предлагат по целия свят, в повече от 7 000 разновидности. Въпреки огромната популярност и сравнително широко разпространената им употреба, техните опасни ефекти все още не са много добре известни, предупреждават учените от Harvard T.H. Chan School of Public Health.

 

Повечето потенциални рискове, свързани с употребата на електронни цигари, са фокусирани основно върху никотина, което не е съвсем правилно. Освен никотин – вещество със сравнително висока степен на пристрастяване, електронните цигари съдържат множество канцерогенни химикали, включително формалдехид, твърди един от авторите на изследването Дейвид Кристиани.

 

За съжаление диацетилът се съдържа не само в електронните цигари и в някои видове пуканки за микровълнова фурна. Той може да бъде открит и в много бързи храни, както и в някои видове краве масло с цел придаване на естествен аромат. Много често присъствието на диацетила не е упоменато на етикетите. Вместо това се използва „изкуствен ароматизатор”, което е много объркващо за потребителите.

 

Според много изследвания, честото вдишване на пари от химикала в концентрации над нормата, може да доведе дори до фатален край! Това означава, че всички, които са избрали „безопасните” електронни цигари трябва сериозно да се поинтересуват какво има в тях, преди да се окаже, че са били далеч по-вредни от истинските...

 



 

 

Коментари (0)

Няма коментари към този момент

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.