×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
течащ нос

 

 

Британски учени твърдят, че вирусът, който стои зад понятието обикновена настинка предпочита студения нос. Проучване показва, че имунната система на човек е отслабена през по-студените месеци и това позволява на вирусите да проникват по-лесно в организма. Учени предлагат да поддържаме носа си топъл и да избягваме да вдишваме студения въздух, ако вече сме настинали. Тези констатации са публикувани в бюлетина на Националната академия на науките.

 

Риновирусите са една от основните групи вируси, които предизвикват силна хрема и кихане. Екипът на университета в Йейл прави изследвания върху този тип вируси при температура носа 33 ° С, и нормална телесна температура от 36.6 ° С.

 

"От петдесетина години се знае, че студеното време оказва негативно влияние върху състоянието на носната кухина, но причината никога не е била ясно определена," казва изследователката д-р Акико Ивасаки пред Би Би Си. Тя твърди, че имунната система е отслабена, когато носът е студен  и по този начин дава на вируса повече възможности да се възпроизвежда. При ниски температури имунната система е по-малко ефективна.

 

Д-р Ивасаки твърди, че колкото по-ниска е температурата, толкова по-застрашен е имунитетът от вирусните заболявания. Тя вярва, че нейното откритие доказва, че през студените месеци от годината има повече вируси. Но предупреждава, че на практика нещата са много по-сложни. Има и  други фактори, включително различното човешко поведение през зимата в сравнение с това през лятото, които също са замесени в проблема със зимните настинки. Все пак, д-р Ивасаки предлага начин за решаване на този въпрос:

 

Ако предпазвате носната кухина от навлизане на студен въздух, винаги можете да се чувствате така, сякаш сте сякаш сте на почивка на Тропиците!”

 

Джонатан Бол, професор по вирусология от университета в Нотингам, констатира, че това откритие е логичното обяснение на въпроса защо риновирусите инфектират носа, а не по-топлите части на тялото, като  например белите дробове. Той заявява пред Би Би Си: "Ние знаем, че температурата на клетките, покриващи носа е по-ниска от тази на други, по-малко открити части на тялото. Това би могло да обясни защо риновирусът предизвиква настинки и реално не е в състояние да предизвика по-сериозни белодробни инфекции, до каквито последици води грипът, например”, казва Бол.

 

 

 

Коментари (0)

Няма коментари към този момент

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.