×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
Запек

 

 

1.В човешкото тяло има 10 пъти повече пробиотични бактерии, отколкото клетки! В тялото на един здрав човек присъстват между 100 и 300 трилиона пробиотични бактерии. За сравнение, клетките са не повече от 10 трилиона.

 

2.Пробиотичните бактерии населяват цялото тяло! Най-голям брой пробиотици разбира се живеят в дебелото черво, но милиарди от тях живеят и в устната кухина, носната кухина, хранопровода, вагината, около ректума, пикочните пътища и на много други места!

 

3.В апендиксът също има пробиотици! В миналото се е смятало, че апендиксът е безполезен. Още повече, че апендиситът, животозастрашаващо състояние, изисква премахването на апендикса. През 2007 г., учени от Университета Дюк провеждат изследвания върху апендикса. Резултатите показали, че когато тялото е под атака от патогени апендиксът освобождава пробиотични бактерии в цекума (сляпото черво), които перфектно биха противодействали на нашествениците.

 

4.Пробиотиците намаляват риска от рак, настинки и грип! Едва ли някой би се изненадал от факта, че пробиотиците подобряват функциите на стомашно-чревния тракт и противодействат при запек или диария. Но действието им не се ограничава само до там. Установено е, че пробиотичните бактерии стимулират производството на противоракови химикали. Според изследване, проведено в Токио през 2002 г., в зависимост от честотата на прием и дозите, пробиотичният щам Lactobacillus casei намалява риска от рак на пикочния мехур. И още: доказано е, че много от пробиотичните щамове намаляват риска от грип, обикновена настинка, ротавирус, херпес и язва. За целта на експеримент, проведен в Ню Делхи на 50 от 100 деца, на възраст между 2 и 5 години, е даван пробиотичен продукт със съдържание на L. acidophilus в продължение на 6 месеца. Останалите приемали плацебо. След това било установено, че всички деца, приемали пробиотика са страдали значително по-рядко от грип и настинка, в сравнение с децата от плацебо групата.

 

  1. Здравословните ползи от пробиотиците са повече от 100! Множество изследвания са доказали, че различните видове пробиотици имат много и най-различни ползи по отношение на здравето. Затова е важно да приемаме пробиотиците не напосоки, а съобразни конкретния проблем. Специалистите препоръчват пробиотиците да се приемат за период минимум два месеца и то в по-високи дози, за да се стигне до желания резултат. Благотворното влияние върху организма в повечето случаи трае поне година, смятат специалистите.


 

6.Пробиотиците са отговорни за поне 70% от имунната реакция! Пробиотиците играят роля за 70-80% от имунния отговор. Те стимулират всичко - от Т-клетките до макрофагите и активират цитокините и фагоцитните клетки с цел координиране на имунния отговор.

 

7.Пробиотиците произвеждат антибиотични химикали! За да защитят тялото от патогените, пробиотиците произвеждат множество природни биологично активни вещества, намаляващи популацията на патогенните бактерии. Приятелските бактерии се справят отлично с унищожаването на патогените. Ако тези патогени станат резистентни, то пробиотичните приятелски бактерии моментално променят стратегиите си и започват да произвеждат нови, по-ефективни химикали.

 

8.Пробиотиците убиват бактериите, резистентни към антибиотици! Прекомерната употреба на антибиотици може да доведе до резистентност на някои от бактериите. А в много от случаите, патогените са „имунизирани” срещу много от антибиотиците. За щастие, пробиотиците могат да победят тези патогени с лекота!

 

9.Пробиотиците са новите антибиотици! Изследванията върху пробиотиците продължават с пълна сила и съвсем скоро се очакват още много революционни открития за ефикасното им лечебно въздействие върху тялото. Много учени твърдят, че след време антибиотиците ще бъдат напълно изместени от пробиотиците, чиито профилактичен прием ще бъде почти задължителен с цел намаляване риска от настинка, грипни вируси и др.

 

  1. Пробиотици вместо витамини? Доказано е, че пробиотичните бактерии произвеждат голям брой витамини, сред които А, К, В1, В3, В5, В7, В9, В12, есенциални мастни киселини и др. Това може би означава, че хората, които страдат от недостиг на витамини от В групата, всъщност имат много по-голяма нужда от пробиотични добавки...


 

11.Пробиотиците подобряват усвояемостта, бионаличността и обработката от тялото на голям брой хранителни вещества! Веществата, които се усвояват изключително трудно при недостиг на приятелски бактерии са: мед, калций, магнезий, желязо, манган, калий, цинк, както и протеини, мазнини, въглехидрати, захари, мляко, различни фитонутриенти, холестерол.

 

12.Пробиотиците са жизнено важни за женското здраве! Все повече научни изследвания категорично потвърждават, че пероралният прием на пробиотици предотвратява и в същото време – лекува вагинит и вагиноза – два често срещани женски проблема. Едно от големите проучвания по въпроса е на Университета на Милано, там учените установяват, че редовният прием на пробиотични добавки със съдържание на Lactobacillus acidophilus и Lactobacillus paracasei има значителен ефекти върху здравето на жените, страдащи от рецидивиращи гъбични и бактериални инфекции.

 

Пробиотичната серия Примадофилус включва разнообразни продукти за всяка възраст и всеки проблем! Можете да ги разгледате ТУК!

 

Коментари (0)

Няма коментари към този момент

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.