×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
Йод

Според изследване на Националния здравен институт на САЩ е възможно при жените с умерен до тежък дефицит на йод зачеването да отнеме повече време в сравнение с жените с нормални нива на йод. Това е първото изследване, което разглежда потенциалните ефекти от дефицита на йод върху способността за забременяване.

Йодът е минералът, който тялото използва за регулиране на метаболизма. Той помага и за регулиране растежа на костите и развитието на мозъка при децата. Съдържа се в храни като морските дарове, йодираната сол, млечните продукти, някои плодове и зеленчуци. Сериозният дефицит на йод може да причини забавяне в интелектуалното и физическо развитие при малки деца.

Изследването показва, че жените, които планират забременяване се нуждаят от повече йод. По време на бременността нуждата от този минерал рязко се увеличава, тъй като фетусът се нуждае от йод за образуване на хормона на щитовидната жлеза и за осигуряване нормалното развитие на мозъка.

Учените са анализирали данните събрани от 467 двойки в САЩ, които планирали зачеване на бебе в периода 2005-2009 година. Жените давали проби от урина в началото на изследването и така били отчитани нивата на йод. При 260 жени (или 55.7%) нивата на йод били в норма, при 102 жени (или 21.8%) се наблюдавал лек дефицит, при 97 жени (или 20.8%) се наблюдавал умерен дефицит, а 8 жени (или 1.7%) страдали от сериозен дефицит.

Учените изчислили вероятността от забременяване при всеки менструален цикъл според специален статистическия метод и установили, че жените с умерен до сериозен дефицит на йод имали 46% по-малък шанс за забременяване при всеки менструален цикъл в сравнение с жените, при които ималинормални нива на йод. При жените с лек дефицит времето за забременяване било незначително по-дълго в сравнение с жените с нормални нива на йод.

По-ранно изследване установило, че около 30% от жените в детеродна възраст страдат от недостиг на йод. Ако резултатите от това изследване бъдат потвърдени, приемът на добавки с йод може да стане официална здравна политика за жените в детеродна възраст. Жените, който се притесняват, че може да не приемат достатъчно йод е добре да се консултират с лекар преди да предприемат промени в хранителния режим или да започнат приема на добавки.



 

Коментари (0)

Няма коментари към този момент

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.