×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
тревожност

 

 

Ако смятате, че тежките медикаменти са единственият сигурен начин да се справите с пристъпите на паника и тревожност, сте в огромна грешка. Те могат да усложнят състоянието ви още повече, а негативните последствия – да продължат дълго след приема им. Страдащите от тревожно разстройство обикновено възприемат своя проблем като нещо ужасно тежко и непреодолимо, но истината за щастие, е далеч по-оптимистична. Разбирането на истинските причини за това състояние, както и някои промени в начина на живот, могат да допринесат много за освобождаването от този проблем. Съществуват много естествени решения, които могат да бъдат по-ефективни, отколкото си представяте.

 

Какво сочи статистиката към днешния момент?

Някой, който никога не е изпитвал пристъп на паника, трудно би могъл да си представи колко неприятно е усещането. Според статистиката, броят на хората, които страдат от тревожни разстройства се увеличава все повече. Установено е, че тревожните разстройства засягат около 5 и 7% от цялото население, като цели 29% от хората по света са страдали поне веднъж в живота си са се сблъсквали с този проблем. Данните за България сочат, че 15 на сто от населението на страната има някакви тревожни разстройства, като всеки пети българин е страдал от психично разстройство поне веднъж в живота си. За сравнение, в САЩ тревожните разстройства засягат около 40 млн възрастни над 18 годишна възраст.

 

Странно е как с всяка изминала година, броят на хората с психосоматични заболявания (кардиологични, неврологични и др.) и психични разстройства нараства все повече. И всичко това се случва в „развития свят”, на фона на напредналата медицина и увеличаващото се потребление на тежки, химични фармацевтични медикаменти. Някои статистически данни показват, че хората, родени след 1945 г., страдат от депресия, тревожност и др., около десет пъти по-често, отколкото по-рано родените. А дали тогава животът е бил много по-лек и по-малко стресиращ, отколкото е днес? Едва ли. Вероятно тогава хората са се справяли много по-ефективно със здравословните си проблеми, на фона на това, че днес фармацевтичната индустрия е една от най-богатите в света.

 

Какво представляват тревожните разстройства?

 

Някои хора обясняват състоянието си като „неприятно емоционално състояние, вариращо от леко безпокойство до силен страх.” Този страх обаче, е ирационален и за него няма видима, конкретна и основателна причина. Тежките състояния на тревожност, обикновено предизвикват и пристъпи на паника – интензивното усещане за силен страх.

 

Тревожността е нормална реакция при стрес или заплаха. Когато тревожността обаче е по-тежка от допустимото, продължава по-дълго или не съответства на обстоятелствата, тя вече се превръща в тревожно разстройство. Тревожните разстройства могат да включват генерализирано тревожно разстройство, социално тревожно разстройство, паническо разстройство и др. Тревожните разстройства могат да се окажат изключителна пречка за нормалния начин на живот.

 

За съжаление конкретният причинител на тревожните разстройства все още не е напълно изяснен. Има различни теории, според които някои изменения във функционирането на мозъка предразполагат към тревожни разстройства. Освен тях – стресът и определени социални условия увеличават риска от развитие на тревожно разстройство.

 

 

Кои са причините, които повечето лекари игнорират?

 

Запомнете: психологическият стрес, както и прекомерната употреба на кофеин, са сред най-честите причинители на паническите пристъпи. Повишените нива на млечна киселина в кръвта, е един от най-важните биохимични фактори, отговорни за появата на паническото разстройство. Когато тялото страда от липса на кислород, лактатът е крайният продукт от разграждането на кръвната захар. Съвременните изследвания показват, че лактатът може да предивика тежки пристъпи на паника. Затова, намаляването нивата на лактата, трябва да бъде основен приоритет в лечението на тревожността.

 

Как да намалите нивата на лактат в организма?

 

Съществуват 6 хранителни фактори, които са до голяма степен отговорни за повишените нива на лактат у индивидите, страдащи от тревожност:

 

Алкохол

Кофеин

Захар

Недостиг на витамини от В групата, включително ниацин, и витамините В6 и В1

Недостиг на калций и/или магнезий

Хранителни алергии

 

Драстичното намаляване на алкохола, кофеина и захарта, може да изиграе огромна роля за преодоляването на тревожността! Изследванията показват, че и само пълният отказ от кафето и напитките със съдържание на кофеин, може да доведе до трайни, положителни промени в състоянието на страдащите.

 

 

Кои хранителни добавки са най-ефикасни?

 

Магнезий: успокояващият минерал. Магнезият е от съществено значение за осъществяването на овече от 300 биохимични реакции в тялото. Категорично доказано е, че дефицитът му предизвиква симптоми на тревожност, депресия, раздразнителност, страх, безсъние, често повтарящо се усещане за объркване, загуба на паметта и др.

 

 

Омега 3 полиненаситени мастни киселини. Все повече проучвания свързват ниските нива на омега 3 в организма, с повишени нива на тревожност. Резултатите от тях показват, че допълнителният прием на омега 3 под формата на хранителна добавка, може да даде впечатляващи резултати в лечението на тревожността.

 

 

Гама аминомаслена киселина (GABA). GABA представлява аминокиселина, която естествено се синтезира в моъка. Тя има успокояващо и предизвикващо сън действие, и премахва психическата възбуда. Установено е, че ниските нива на GABA в мозъка, са тясно свързани с появата на депресия, безпокойство, безсъние, епилепсия и др. Допълнителният прием на GABA под формата на хранителна добавка, в редица случаи предизвиква така желаната релаксация и усещане за спокойствие.

 

Ашваганда. Клиничните проучвания сочат, че екстрактът от билката ашваганда, оказва значителен анти-стрес ефект. Екстрактът от ашваганда намалява тревожността, води до положителни промени в химическия състав на кръвта, подобрява дейността на надбъбречните жлези и увеличава нивата на енергия.

 

Коментари (0)

Няма коментари към този момент

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.