×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
В12

 

 

Малките деца с недостиг на витамин В12 имат много повече затруднения в решаването на когнитивни тестове и задачи, като например подреждане на пъзели, разпознаване на буквите и др.

 

Според изследване на Ингрид Квестад от Uni Research в Берген, Норвегия, недостигът на метилкобаламин в бебешка възраст има влияние върху когнитивното развитие години след това.

 

Проучването на д-р Квестад е публикувано в редица престижни издания, включително American Journal of Clinical Nutrition. Данните от него ясно показват влиянието на В12 върху когнитивните функции, включително способността за дефиниране на сложни геометрични фигури, тълкуване на поведението и емоциите у околните, и т.н.

 

Навременното изследване на нивата на В12 може да предотврати всички негативни последствия в бъдеще и да осигури правилното развитие на детето, категорично заявява д-р Квестад.

 

Бременните жени, които не консумират месо и други животински продукти поставят плода в сериозна опасност. Това означава, че бременните трябва да се изследват за фолиева киселина и В12, и в случаите на недостиг, задължително да си ги набавят под формата на добавки! Важно е още след раждането на детето да му бъде осигурена диета, добър източник на В12, алармира д-р Квестад.

 

В12 е част от групата на В-комплекс. Той е от решаващо значение за мозъка, нервната система, образуването на ДНК, червени кръвни клетки и протеини, хормони и липиди.

 

Дефицитът на витамин В12 става все по-разпространен, като най-застрашени са по-възрастните хора, вегетарианците и веганите, и бременните жени. Недостигът на В12 у възрастните се характеризира с разнообразни симптоми, включително липса на апетит, загуба на тегло, умора, депресия, отслабване на паметта и концентрацията, мравучкане, изтръпване на ръцете и краката, констипация, загуба на равновесие, усещане за сухота в устата, и др.

 

Нещо повече – по-ранни изследвания показват, че развитието на деменция, аутизъм и дори – шизофрения, в много случаи е пряко свързано с дългосрочния недостиг на В12. На базата на тези открития, много учени твърдят, че човешкият мозък използва витамин В12 за да контролира генната експресия и да регулира неврологичното развитие през всички етапи от живота.

 

Витамин В12 играе огромна роля в поддръжката и защитата на обвивките, които покриват и предпазват нервите на централната и периферната нервна системи, и гарантира правилния, бърз нервно-импулсен пренос. Мастната субстанция, известна като миелин е от съществено значение за образуването на тези обвивки и именно В12 участва активно в синтеза и поддръжката на миелина.

 

Хроничният дефицит на витамин В12 може да доведе както до тежки неврологични последствия, като периферна невропатия, субакутна комбинирана дегенерация, атрофия на мозъка и др., така и до психични промени налудности, халюцинации, страхова невроза, депресия и др.

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментари (0)

Няма коментари към този момент

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.