×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
Диабет

Все повече изследвания показват, че диабет тип 2 е поне отчасти свързан с възпалението. Учените знаят, че провъзпалителните макрофаги се натрупват в подкожната и висцералната мастна тъкан, и обикновено са следствие от инсулиновата резистентност. Колкото по-висок е индексът на телесната маса, толкова повече провъзпалителни макрофаги има в мастната тъкан.

Хроничното възпаление задейства много видове имунни клетки. Преди 7 години е започнало изследване върху ролята на адаптивния дял на имунната система (Т-клетките и В-клетките) за инсулиновата резистентност при мишки. Те разгледали ролята на Т-клетките в мастната тъкан, която вярвали, че е основното депо на хроничното възпаление. При слаби мишки учените открили относително висока активност на Т-клетките в сравнение с възпалителните клетки. При мишките с наднормено тегло нещата били противоположни – броят на макрофагите, които причиняват възпаление се увеличил. Количеството на Т-клетките и макрофагите било взаимно обвързано, въпреки че все още няма яснота какво точно отключва този процес. При инсулин-резистентните мишки Т-клетките не били заменени, а към тях били добавени CD-4 и CD-8 клетките.

Когато инсулин-резистентните мишки били подложени на 9-седмична програма и лекувани с анти-CD3 антитела, учените наблюдавали нормализиране на глюкозния метаболизъм и възстановяване нормалните нива на регулаторните Т-клетки. Анти-CD3 антителата имали слабо въздействие върху теглото, но повлияли възпалението.

Учените изследвали и В-клетките при възпаление и открили, че те също имат важна роля. Мишки, на които били изкуствено премахнати В-клетките били подложени на диета с високо съдържание на мазнини. Това направило животните по-предразположени към инсулинова резистентност. Резултатите от изследването били публикувани през 2009 година в списание Природа. Според тях лечението с анти-CD3 антитела нормализира метаболизма на глюкозата, но има много слаб ефект върху теглото. Добрата новина е, че всички тези изследвани ефекти са обратими.

При хора с диабет тип 2 и наднормено тегло, претърпели операция на стомаха (стомашен байпас), се наблюдавало значително облекчаване на симптомите на диабета след операцията. Все още не са известни механизмите на този процес, но учените предполагат силна връзка с активността на имунната система.

Коментари (0)

Няма коментари към този момент

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.