×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
Lactobacillus

Lactobacillus Rhamnosus е бактериален вид, който се среща в млечните продукти и в храносмилателния тракт при хората. Тази бактерия помага за превръщането на захарите в млечна киселина. През последните години интересът към нея се увеличава, тъй като тя има положително въздействие върху храносмилателния тракт.

През 2013 г. са установени геномите на 100 различни щама L. Rhamnosus, включително и добре проученият щам LGG, който е патентован през 1985 година. При приема на този щам под формата на млечни продукти или лиофилизиран прах, той колонизира стомашно-чревния тракт за 1-3 дни при повечето хора и до 7 дни при около 30% от хората. LGG подобрява състоянието при диария свързана с пътуване, с приема на антибиотици, както и при колит причинен от бактерията Clostridium difficile. При диария при бебетата приемът на LGG намалява продължителността и сериозността на заболяването. LGG има доказано благоприятен ефект върху чревния имунитет.

Счита се, че L. Rhamnosus не може да колонизира червата, но изследване върху хора показало, че приемът на ферментирала напитка от суроватка съдържаща LGG води до закрепяне на бактерията към чревната лигавица и до наличието й там повече от седмица след края на приема на напитката. Колоноскопията на 5 доброволци, които приемали ферментирала суроватка с LGG показала, че бактерията се открива в 4 от пробите при направена биопсия, което доказва, че тя колонизира в дебелото черво.

Сравнителен анализ на 5 различни щама лактобацили показал, че L. Rhamnosus GR-1 бил най-ефективен в борбата с кандида албиканс, която причинява инфекции на половите пътища и устната кухина.

Проследяването на резултатите от  4 изследвания на общо 303 двойки майки с бебета открило, че при приема на перинатални пробиотици се наблюдава по-малък риск от алергии в сравнение с плацѐбо групата. При групата от 133 деца, които приемали LGG, рискът бил 33% по-нисък в сравнение с децата, които приемали плацѐбо.

При друго изследване на 202 деца приемът на добавки с LGG намалил случаите на диария, която е често срещан страничен ефект от приема на антибиотици. При друго изследване на 119 деца, които приемали антибиотик за остри респираторни инфекции, случаите на диария били само 5% при децата, които приемали LGG в продължение на 2 седмици. За сравнение – при децата, които не приемали пробиотик, случаите на диария били 16%.

Друг мета-анализ разглежда рандомизирани изследвания, които проследили ефекта от LGG при деца с болки в корема, които били свързани спроблеми с храносмилателната система.Успеваемостта на лечението се повишила с 31% при хората, които приемали пробиотици в сравнение с плацѐбо групата. Тези нива били още по-високи при подгрупата, която страдала от синдром на раздразненото черво, при която също се наблюдавало понижаване честотата на болката.

Престоят в интензивни отделения излага пациентите на риск от инфекции на стомаха и дихателната система.  При рандомизирано, двойно-сляпо, плацебо-контролирано пилотно изследване 208 пациенти с болничен престой от поне 48 часа приемали Lactobacillus rhamnosus или плацебо два пъти дневно от третия ден след приема им в болница. При групата, която приемала пробиотик, се наблюдавала забавяне на колонизацията на патогенната бактерия Pseudomonasaeruginosa и инфекцията в сравнение с плацѐбо групата.

Наскоро проведено рандомизирано изследване на мъже и жени с акне открило признаци на подобрение при приема на течна добавка с L. rhamnosus SP1 в сравнение с плацѐбо групата. Приемът на добавката довел до подобряване на състоянието на кожата, което се дължина влиянието на пробиотика върху оста черва-кожа и регулирането на инсулиновата сигнализация.

Според доклад, публикуван в Журнал за клинична гастроентерология някои от ползите от пробиотиците може да се дължат на секрецията на постбиотичнимедиатори. При посявки на гладка мускулатура от дебело черво, изложени на провъзпалителни съставки, постбиотичните медиатори на LGG помогнали за защита на клетките срещу увреждане, което обнадеждава учените, че извлечените от тази бактерия продукти могат да намалят риска от развитие на моторни нарушения след прекарана инфекция.

Анализът на 6 рандомизирани изследвания на общо 1909 доброволци, които приемали само LGG или комбинация от LGG  и други пробиотици установил , че не се наблюдават значителни разлики при страничните ефекти между участниците, които приемали пробитици и тези, които приемали плацѐбо. Множество други изследвания също потвърждават безопасността на L. Rhamnosus. Хората, които страдат от автоимунни заболявания и язвен колит е добре да се консултират с лекар преди приема на пробитици. Lactobacillus rhamnosus е един от малкотопробиотичнивида, чиято полезност за човешкия организъм е потвърдена. Изследванията в бъдеще ще покажат потенциала му за още полезни въздействия върху човешкия организъм.

Revita Ви препоръчва:



 

 

Коментари (0)

Няма коментари към този момент

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.