Д-р Кристияна Колева Стр. 34
Въпроси и отговори (333)
Въпрос
2022-01-24 16:55:16
Revita.bg
Здравейте,
При положение, че нямаме информация за типа инфекция, възрастта на детето и не е извършен преглед персонално от мен, не мога да бъда обективна за дозировката. Тя се преценява в зависимост от тежестта на състоянието на детето, клиничната картина, кръвната картина, възрастта и килограмите на детенцето.
Съветът ми е да попитате лекарят назначил антибиотика, по принцип дозировката е 25 мг/ кг ( в зависимост от състоянието до 50мг/кг ) . В случай,че сме избрали обичайната дозировка за деца под 1 година, дозата е приблизително 2,2 мл на 8 часа. Продължителността на лечение също зависи от гореспоменатите фактори ( 5 – 7 – 10 дни ).
Имайте предвид, че този антибиотик причинява и сериозни алергични реакции при децата.
Поздрави и бързо оздравяване,
Д-р Колева
Въпрос
2022-01-16 22:35:59
Revita.bg
Здравейте,
Препоръчвам Ви да предлагате на детето си Мултивитамини Алайв, в продължение на 2-3 месеца (особено сега, в зимния период). Освен това Ви препоръчвам да си вземете ОНИКОФИКС активатор за растеж на нокти . Разклатете добре преди употреба. Оставете четката да се напои добре, убедете се, че ноктите са добре почистени и след това капнете от продукта върху белезникавата част (лунулата) на нокътя. Повтаряйте в продължение на 30-40 последователни дни.
Ако не виждате особен ефект в рамките на 1-2 месеца е уместно да посетите дерматолог.
Поздрави,
Д-р Кристияна Колева
Въпрос
2021-12-24 11:09:56
Revita.bg
Здравейте!
Условията за съхранение на Пулмикорт изискват той да не се замразява. В такъв случай Вашата опаковка е негодна за употреба и е необходимо да я изхвърлите. Пулмикорт е суспензия при замразяването на която се получава седиментация-слепване на частиците на активната съставка. Следователно се нарушава качеството и ефективността на лекарственото средство.
Поздрави,
Цветелина Згуровска
магистър-фармацевт
Потърсихме второ мнение за Вашия въпрос.
Здравейте,
Най-вероятно активността на веществото ще бъде намалена, в сравнение, с това преди да сте го замразили. Не се притеснявайте, може да го използвате в случай ,че детето получи остър пристъп. Отварянето на прозорец, за да влезе студен въздух, както и на хладилник биха помогнали. Може да направите и инхалация само с физиологичен разтвор ( например 5мл , за да бъде по-дълга самата инхалация). Освен това, като помощни средства, може да използвате – антихистамин (Ериус, Ксизал, Фенестил капки), калциев глюконат ампула (1 дневно), както и ампула витамин Ц. За тежки пристъпи в Гърция има много хубав медикамент Солдесанил (кортикостероид) дозира се капка на килограм.
Стискам Ви палци, всичко да бъде наред.
Поздрави и весели празници,
д-р Кристияна Колева
- Задайте въпрос
- Остави отзив
Задайте въпрос на Д-р Кристияна Колева
Използвайте формата по-долу за да зададете въпроса си
Напишете отзив за Д-р Кристияна Колева










Вашият отзив беше изпратен успешно!