Билкови продукти 

Нови продукти

Най-продавани

Горещи оферти

Блог

Полезни статии

Полезно

Здраве и красота

Полезни съвети

Podcast

Уебинар

Здраве с д-р Жиланов

Новини

Какво е постбиотик

Какво е постбиотик

виж повече
Каква е разликата между инозитол и мио-инозитол

Каква е разликата между инозитол и мио-инозитол

виж повече
Какво е соев лецитин и дали може да ни навреди

Какво е соев лецитин и дали може да ни навреди

виж повече

Отзиви на клиенти

Наталия Шапиро за

Енергизираща билкова смес - С корейски и сибирски женшен, ашваганда и мака, 59.2 ml

Много ефективно действие. Доволна съм.

Евгени Нанев за

Alpha-GPC / Алфа-глицерил фосфорил холин, 60 капсули

Бърза и лесна поръчка.

Проф. Д-р Мария Малинова, д.м за

Тудка (Тауроурсодезоксихолова киселина) TUDCA – здраве за черния дроб и жлъчния мехур, 500 mg, 60 капсули

Поздравления на екипа, за изключително компетентните и изчерпателни отговори на читателите! Успехи!

Въпроси от онлайн консултация с лекари

Попитай специалистите
Здравейте, дъщеря ми е на почти 5 и имаме един голям проблем - смученето на пръста. Личният ни зъболекар ни препоръча да се консултираме с ортодонт, та исках да ви попитам дали вие провеждате ракова лечение, дали правите прегледи и имате ли препоръки. Наясно сме, че този навик е труден за изкореняване, пробвахме и по-меки и по-твърди методи, но реално без дългосрочен резултат. Бих се радвала на някаква насока.

Здравейте,

Смукането на пръста е много често срещано явление при малки деца. Често е начин за успокояване или самозащита.Хубаво е до навършване на 6 годишна възраст да се помисли за постепенно отказване, особено ако: пръстът вече причинява проблеми с постоянните зъби (например изкривяване), има раздразнение или ранички по кожата, влияе на социалното поведение на детето (например подигравки от връстници).

За съжаление не мога да Ви бъда полезна с преглед, но мога да Ви дам някои насоки и Вие да прецените, как да процедирате.

Разговор с детето
Обяснете му спокойно защо е добре да спре да смуче пръста, като говорите за здравето и усмивката му.

Предлагане на заместители
Например, специални играчки за дъвчене (ортодонтски продукти). Мек плюшен предмет или друга успокояваща играчка.
Позитивно подсилване
П
охвалете детето всеки път, когато успее да не смуче пръста.  Можете да направите система с малки награди при успех.

Намаляване на стреса
Понякога смученето на пръст е реакция на тревожност. Опитайте да осигурите спокойна и сигурна среда.

Физически бариери (ако е необходимо)

Може да използвате специални предпазители, лакове с неприятен вкус или чорапче за нощта, но това трябва да е последна мярка и да се прилага с внимание и разбиране.

Ако смученето продължава и причинява сериозни проблеми, може да се обърнете към детски психолог или ортодонт.

Поздрави и бъдете здрави!
д-р Кристияна Колева

 

 

!Кликни, за да видиш отговора Скрий
Здравейте откриха ми киста на щитовидната жлеза наскоро, потърсих помощ защото преди година започна АДА получавах паник атаки вдигане на пулс шум в ушите страх и ме пратиха на психиатър но реших да си проверя щитовидната жлеза кожата ми пострада много в началото загубих чувствителност и така нататък . ЕНДОКРИНОЛОЖКАТА МИ КАЗА ЧЕ НЕ Е ОТ КИСТАТА НО ВСЕ ПАК ДА Е МАХАМ ЛИ 4 ММ ЩЕ ПРАТЯ И РЕЗУЛТАТИ

Здравейте,

Според този резултат функцията на щитовидната жлеза е запазена и не може да е причина за състоянието Ви. Леко повишен е „стресовият хормон“ кортизол. Добре е да потърсите второ мнение при друг ендокринолог за изясняване на причината за повишения кортизол, като се направят допълнителни изследвания за състоянието на хипофизата и надбъбречната жлеза, ако е необходимо. Също така е възможно, ако сте подложени на постоянене стрес и/или силно вътрешно вълнение, то да предизвиква паник атаките. В такива случаи Ревита предлага https://revita.bg/module/iqitsearch/searchiqit?fc=module&module=iqitsearch&controller=searchiqit&s=%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA+%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%B8

 

Поздрави!

Д-р Аелита Петрова

!Кликни, за да видиш отговора Скрий
Пия Ясмин от 3г На 29.12.25г след 7 дневна почивка почнах нова опаковка. При предната опаковка пропуснах хапче на 08.12.25г като на 26.12.25г в седмицата без хапче имах цикъл нормален както трябва. На 2.01.26г с. Приятеля ми правихме секс без предпазни мерки и свърши много близо до вагината. След което пих 5то хапче от новата опаковка както по принцип. Не съм сигурна дали попадна няква част от спермата вътре във вагинага или дали не се стече преди да стигна до банянта. Притеснявам се много , и понеже не са минали още 72ч от половия акт нужно ли е да пия Ескапел? Като Ясмина не го пия всяка вечер в точно един и същи час а приблизително около +- 2 най много 3 часа разлика. Като в новата опаковка не съм пила по късно от 12ч

 Здравейте!

Доколкото разбрах от написаното, Вие сте пропуснали хапче на 08.12.2025г., след което е настъпила менструация на 26.12.2025г., тоест Вие януари не сте изпускали хапче. Не виждам причина да пиете Ескапел, Вие сте защитена достатъчно от таблетките. Обикновено не е проблем, ако се пропусне едно хапче, защото те действат с натрупване и все пак сте покрита от приема на предходните, но като цяло е добре да сте редовна.

Поздрави,

Д-р Кръстанова

!Кликни, за да видиш отговора Скрий
Продуктът беше успешно добавен в любими.
×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.