Пробиотици и други натурални продукти за вагинални инфекции
Според експертите вагиналните инфекции са най-често срещаните проблеми, свързани с женската полова система. Навременното и ефикасното лечение са от съществено значение не само за преодоляване на риска от рецидиви, но и за предотвратяването на редица усложнения. В основната терапия като основа много често се използват пробиотици, а за облекчаване на симптомите редица естествени препарати.
Вагинални инфекции – какво представляват?
Влагалище е изпълнено с множество гъбички и бактерии. Те обаче са „добри“ тип и функцията им е да защитава женската полова система от вредни патогени. Тази полезна микрофлора обаче може да бъде разклатена и нарушена. В резултат на това се стига до вагинални инфекции, които сами по себе си представляват фактори за развитие и на други болести.
Какво причинява вагинални инфекции?
Причините за тяхната поява са няколко и от различно естество. Най-често до вагинални инфекции се стига в следствие на:
нарушен баланс между добри и лоши бактерии във влагалището, който обикновено се причинява при прием на антибиотици (още една причина да пиете пробиотици по време на такъв тип лечение);
заразяване с различни видове гъбични и бактериални щамове, включително E.Coli, Candida и други;
хормонален дисбаланс;
лоша хигиена и честа смяна на сексуалните партньори;
спад в имунната система;
възпаления във влагалищните стени и лигавицата;
и други.

Какви са симптомите при вагинални инфекции?
Някои от тях се развиват бавно и с латентен период, в рамките на който жените не изпитват никакви неприятни усещания. До седмица обаче най-често се появяват следните алармиращи сигнали за инфекция:
наличие на нетипичен секрет с мирис и цвят;
сърбеж;
болка – във влагалището и/или ниско долу в корема;
зачервяване на лигавицата и вулвата;
парене по време на уриниране;
оток и подуване на половите органи;
смущения в месечния цикъл.
Защо при вагинални инфекции се препоръчват пробиотици?
Вагиналните инфекции се появяват в следствие на доминирането на лошите бактерии над добрите. Нормалната влагалищна микрофлора може да се възстанови като се покачи нивото на добрите бактерии в лицето на пробиотиците. Те са полезни и поради факта, че установяват траен баланс в екосистемата от микроорганизми във вулвата. По този начин на практика предпазват от бъдещо инфектиране.
Какви други билкови продукти освен пробиотици помагат при инфекция на влагалището?
За облекчаване на симптомите и за по-бързото лечение на инфекцията, освен пробиотици медицинските експерти могат да допълнят общата терапия и с редица натурални препарати. В техния състав най-често присъстват червена боровинка, която се бори срещу възпаления на пикочните пътища, кора от диворастяща ягода, екстракт от мравчено дърво, женско биле органик, семена от анасон, хумусна киселина и други.
Защо да се изберете онлайн магазин Ревита?
богат асортимент от първокласни пробиотици;
натурални продукти с профилактично действие срещу инфекции на влагалището;
отлични цени;
бърза доставка;
безплатна консултация при нужда.