
Прекомерно отделяне на себум, който се разстила по повърхността на кожата, в резултат от което тя изглежда неприятно лъскава, сякаш намазана с олио. Комедони, пъпки, зачервени участъци и разширени пори, заради които кожата прилича на портокалова кора. Тя не е никак свежа и има сивкав оттенък, защото задържа прах и нечистотии, които образуват неприятен „слой”. Обикновено най-мазните участъци по лицето са челото, носа и брадичката, именно там порите са най-големи и има най-много комедони (черни точки).
Мазната кожа: козметичен дефект или показател за сериозен проблем?
Много често през периода на половото съзряване хиперфункцията на жлезите с вътрешна секреция е причина за акнето и повишеното отделяне на кожни мазнини. Ако всичко е наред, това е временно явление, което с времето отминава.
Но има и редица случаи, в които тези кожни проблеми продължават доста след тийнейджърския период, та чак до средна възраст. Ето кои са най-често срещаните заболявания и състояния, на които кожата дължи прекомерното омазняване:
-Хормонални нарушения
-Храносмилателни смущения, най-често – запек
-Нарушено функциониране на черния дроб
-Неврологични проблеми
-Затлъстяване
-Прекомерна консумация на мазнини и въглехидрати
Задължително се консултирайте с добър специалист, с чиято помощ да откриете причината за проблемите с кожата.
Чистата кожа = здрава кожа!
Независимо на какво се дължат омазняването, комедоните и акнето, е много важно да поддържате кожата си безупречно чиста! За целта, следвайте тези стъпки:
-Редовно почиствайте кожата със специален некомедогенен продукт за акнеична кожа. Това е важно, за да не се пълнят порите с бактерии и да не се разширяват.
-Сутрин и вечер измивайте кожата с гел, след което допълнително почистете с тоник. И двата продукта трябва да са разработени специално за мазна и акнеична кожа.
-Мазната кожа често изглежда сивкава и загрубяла. За да елиминирате този дефект, два пъти седмично използвайте ексфолиращи продукти. Редовната им употреба стимулира обновяването на клетките и води до изглаждането на кожата.
-В никакъв случай не се опитвайте да отстранявате сами комедоните и да изстисквате пъпките – с времето това може да доведе до увреждане на кожните слоеве и поява на удебелени кожни участъци. Механичното почистване се отхвърля от все повече специалисти, но ако все пак държите на тази процедура, се доверете на добър козметик.
-Старайте се през деня да не докосвате лицето си, тъй като по този начин пренасяте върху кожата си още повече микроби и мръсотия.
Ето и някои хранителни добавки, които могат да ви помогнат с изчистването на кожата отвътре навън:
-АКН грижа за кожата – билкова комбинация, източник на екстракти от глухарче, репей, женско биле, лют червен пипер, къдрав лапад, сарсапарила, келп, ехинацея и живовляк. Това е цялостна очистителна програма, която притежава силно антибактериално и успокояващо действие.

Приемът на продукта води до значителни подобрения в състоянието на кожата само за 2 седмици!
-Примадофилус реутери пробиотик – ефикасна пробиотична смес от лактобацилус бактерии, която се съдържа и в майчината кърма. Примадофилус Reuteri се колонизира в червата и осигурява изключителни ползи за здравето. Подпомага храносмилането и усвояването на ценни хранителни вещества.

Приемът на Примадофилус Reuteri е подходящ в случаите на автоимунни и сърдечно-съдови заболявания, хипертония, висок холестерол, затлъстяване и метаболитни разстройства, оксидативен стрес, възпалителни заболявания на червата, диабет, алергии и др. Приемът на качествени пробиотици може да има решаваща роля в изчистването на кожата!
-Коса и кожа – съдържа екстракти от билки: корен от фо-ти, келп, полски хвощ, розмарин, овес коприва и лют червен пипер; ензими: протеаза I, протеаза II, пептизим сп., амилаза, лактаза, инвертаза, липаза, целулаза, алфа галактозидаза и хранителните вещества глюкозамин хидрохлорид и метилсулфонилметанът (МСМ).

Продуктът е особено подходящ в случаите на бръчки и преждевременно стареене на кожата. Продуктът има и заздравяващо косата действие.
Коментари (0)
Нов коментар