Apple Cider Vinegar/ Ябълков оцет 500 mg х 90 капсули

Съществуват много причини за подуване на лимфните възли. Обикновено това се случва, когато те са активирани в резултат от инфекция, възпаление или рак. Инфекциите са най-честата причина за подуване на лимфните възли. Възможно е причинителят да е вирусна инфекция в резултат от заболяване като мононуклеоза, дребна шарка, варицела, СПИН, херпес, обикновена настинка и др.
Наличието на болестотворни бактерии също може да е причинител на това състояние – стрептококи, стафилококи, сифилис, туберкулоза, хламидия и други болести, които се предават по полов път. Токсоплазмозата и лайшманията също водят до подуване на лимфните възли, както и гъбичките кокцидиомикоза и хистоплазмоза. Възпалителните процеси и болести, които водят до подуване на лимфните възли са свързани с ревматоидния артрит, лупуса, както и с чувствителността към определени лекарства.
Друг причинител са раковите заболявания на кръвта и лимфата (лимфомите и левкемията), както и метастази на рака в лимфните възли. Важно е да отбележим, че подутите лимфни възли невинаги са сигнал за болест. Понякога е възможно причината за подуването им да не се установи след преглед и всичко да е наред. В някои случаи симптоми напълно липсват, а при други – лимфните възли може да са много подути и болезнени. Придружаващите симптоми също подсказват за болест – треска, нощно изпотяване, понижено тегло, зъбобол, възпалено гърло и др. Диагностицирането на подутите лимфни възли зависи от тяхното разположение. При повърхностно разположените лимфни възли палпацията е достатъчна, докато при по-дълбоко разположените се налага компютърна томография на различни части от тялото. При съмнения за рак се налага биопсия на лимфния възел.
Не съществува някакво специфично лечение за подутите лимфни възли. Важно е да се открие причината за това им състояние и тя да бъде лекувана. В редки случаи са възможни усложнения. Ако подуването им е свързано с инфекция, тя трябва незабавно да се лекува. Уголемяването им може да затисне важни кръвоносни съдове, което налага спешното им отстраняване.
Прочетете още:
- За какво говорят подутите лимфни възли
- Лимфните възли – какво знаем за тях
- Ефикасни природни практики срещу лимфен застой - билки и техники за детоксикация на лимфната система
Revita Ви препоръчва следните естествени продукти в подкрепа нормалното състояние на лимфните възли: Ябълковият оцет неутрализира прекомерната киселинност и има алкализиращо действие. Това облекчава възпелителния процес в подутите лимфни възли. Екстрактът от корен на репей пречиства кръвта и раздвижва лимфния поток. Спирулината има силни антиоксидантни и антимикробни ефекти. Стимулира метаболизма и храносмилането.
Коментари (389)
Здравейте,
Ако оплакванията продължават, а резултатите са ОК, е необходима консултация с невролог. Ако има лабораторни данни за възпалителен процес, е необходима обстойна консултация и изследвания по назначение от УНГ специалист. Ако подутините със сигурност са лимфни възли и има лабораторни данни за промяна в кръвната картина, без данни за възпаление – консултация с хематолог.
Поздрави,
д-р Аелита Петрова
Здравейте,
След като няма ефект от антибиотика, твърде вероятно е уголеменият лимфен възел да се дължи на възпалителен процес в зъбите. Необходима е консултация със стоматолог. Ако стоматологичната консултация е ок, лимфният възел е увеличен и се уголемява, и имате други неясни оплаквания – умора, отпадналост и т.н., добре е да се направи консултация с хематолог и нови изследвания по негова преценка. Ако няма повод за тревога, за възстановяване на лимфната функция и имунитета са подходящи хранителните добавки с лечебни гъби – Мико Дифенс, Шийтаке и Майтаке.
Поздрави,
д-р Аелита Петрова
Здравейте,
Възможне е реакция след Пфайзер ваксинация и увеличаване на лимфен/и възел/и. Наблюдавайте общото си състояние и за други симптоми, запознайте се с информацията за ваксината Пфайзер и ако нещо Ви разтревожи, потърсете помощ от лекар. Добре е да приемате антикоагулант – аспирин или антистенокардин, ако имате проблем със стомаха.
Поздрави,
д-р Аелита Петрова
Здравейте,
При децата често срещан проблем е така наречената „трета „ сливица и наистина оперативното премахване ,решава настоящите проблеми с боледуванията.По принцип, аденоидите (сливиците) се явяват като входна врата за инфекциите, както и носът. Ако детето има достатъчно добър имунитет, те се задържат там и не се усложняват. В случаите, когато тази врата е премахната (както при вас ‘’третата’’ сливица), това може да доведе до пренасочване на имунитета, и съответно основният имунен отговор към локалните лимфни възли. В този ред на мисли, напълно подкрепям Вашия лекар, който е преценил да Ви изпрати на имунолог и да направи биопсия. Може да се касае за прекалено силен имунен отговор от страна на лимфните възли, който да води до патологичен възпалителен процес и свръхпроизводство на клетки и като краен резултат, Вие да ги виждате така подути.
Освен това, консултация с имунолог и допълнителни изследвания биха отговорили на много въпроси- дали като цяло имунитетът на Вашето детенце е достатъчно силен и как да се подходи при бъдещи инфекции.
Аз лично бих допълнила и една ДКК (диференциална кръвна картина), която всъщност е гледане на кръвните клетки под микроскоп и определяне на техния вид и брой, и консултация с добър хематолог.
Добри хематолози има както в Токуда, така и в ИСУЛ.
Поздрави и Ви пожелавам успех!
Д-р Кристияна Колева
Ако нямате други оплаквания – отпадналост, липса на апетит, температура и т.н., а резултатите от изследването са добри, не би трябвало да се тревожите. Повишените еозинофили най-вероятно се дължат на алергичната реакция, а увеличените лимфни възли – реакция на възпалителен процес в областта – в сл. зъбите.
Поздрави,
д-р Аелита Петрова
Нов коментар