Aloe Vera Inner Leaf Gel & Juice 99.5% / Алое Вера Гел и сок x 1L

Херпес зостер. Това състояние обикновено е придружено от парене, изтръпване или чувствителност на кожата. Херпес зостер представлява обрив, състоящ се от подути червени петънца, които могат да се превърнат в болезнени мехури. Заболяването най-често засяга кожата по гръдния кош, но може да се появи и на други места. Повечето хора продължават да усещат болка и сърбеж, дори след като са се възстановили напълно – това може да продължи месеци, години и дори цял живот. Лечението на херпес зостер включва антивирусни лекарства, стероиди, а понякога и антидепресанти.
Копривна треска (уртикария). Копривната треска е често срещана алергична реакция, която е придружена от сърбеж и парене. Тя засяга всички части на кожната повърхност и може да отшуми за няколко дни. Тежката копривна треска може да предизвика затруднено дишане (в такива случаи незабавно се консултирайте с лекар). Причинители на това състояние могат да бъдат различни медикаменти, храна, хранителните добавки и инфекциозни заболявания. За облекчаване на симптомите обикновено се предписват антихистамини.
Псориазис. Псориазисът представлява незарáзен обрив, състоящ се от червени петънца, покрити със сребристи корички. Обикновено той засяга скалпа, лактите, коленете и кръста. Причините за поява на псориазис не са известни. След като е бил излекуван, обривът може да се появи отново. Лечението включва лъчетерапия, стероиди, ретиноидни кремове и специални медикаменти.
Екзема. Екземата е кожно възпаление, което често е придружено от зачервяване, сърбеж и сухота на кожата. Стресът, дразнителите (като сапуна), алергените и климатът могат да причинят влошаване на симптомите, въпреки че сами по себе си те не са причинители на екзема. Най-често екземата се появява на ръцете и лактите, но може да се появи навсякъде по кожната повърхност. Лечението на това състояние включва кортизонови кремове, инжекции, антибиотици, антихистамини и фототерапия.
Розацея. Розацеята е състояние, което причинява зачервяване на носа, брадичката, бузите, челото и дори очите. Червенината може да се усили с времето. Ако розацеята не бъде лекувана, могат да се появят подутини и гнойни пъпки или да се стигне до промяна във формата на носа. Лечението на розацея обикновено включва антибиотици, но в някои случаи може да е необходима операция за възстановяване на формата на носа.
Акне. Акнето, познато още като „младежки пъпки”, е кожно заболяване, характерно за годините на пубертета. То най-често засяга лицето, деколтето и гърба. Основната причина за поява на акне, е повишената секреция на мастните жлези. При наличие на акне, пъпките не трябва да се стискат – това може да доведе до инфекции и образуване на белези. За лечение на акне се използват препарати с бензоил пероксид, ретиноиди и антибиотици.
Питириазис розея. Питириазис розея е безобиден обрив, състоящ се от люспести розови петна с подути краища. Овални петна с цвят на сьомга се появяват на ръцете, краката, гърба, корема, гърдите и понякога на врата. Причините за появата на петната не са известни. Обикновено те изчезват след 6-8 седмици от само себе си.
Брадавици. Брадавиците са заразно кожно заболяване, което се предава от човек на човек. На външен вид представляват малки кафяви образувания с неравна повърхност. В повечето случаи те са безопасни, безболезнени и изчезват от само себе си. Ако не изчезнат сами, могат да бъдат лекувани с помощта на химични препарати или лазер.
Прочете още:
Коментари (175)
Здравейте,
Възможно е обривът да се дължи на ухапване от дървеници. Появата на групи от 2-3 обривни единици е характерно. Ако сърбежът е слаб и няма следи от дървеници по спалното бельо /червени точици от кръв/ или други следи от тях в дома Ви, може да потърсите второ мнение при друг дерматолог за изясняване на причината на обрива. Възможна е алергия и ако се отхвърли ухапването от дървеници като причина за обрива, направете консултация с алерголог.
Поздрави,
д-р Аелита Петрова
Здравейте,
Възможна е гъбична инфекция. Необходима е консултация с дерматолог и изследвания – микробиологично и др. по преценка на лекаря.
Поздрави,
д-р Аелита Петрова
Здравейте,
За съжаление, при подобни оплаквания е необходима консултация със специалист, в случая дерматолог. Онлайн консултацията може да Ви обърка и забави правилното лечение. Може да се предположи невродермит, гъбична инфекция, медикаментозен обрив /ако приемате лекарства/, псориазис, усложнение от друго заболяване, ако има такова, неподходяща козметика или перилни препарати, нездравословен начин на живот - храна и т.н., а дори и хроничен стрес може да е причина за подобни промени в кожата. Необходим е преглед и изследвания, може би, ако лекарят прецени, че е необходимо.
Поздрави,
д-р Аелита Петрова
Здравейте!
Трудно е да се прецени без преглед, но това е себорея, която се свързва с доста различни състояния. Най-вероятно причината при него са хормоналните промени по време на пубертета. Като първи вариант бих препоръчала да пробвате шампоан с антигъбично действие, например Низорал. Нанася се по скалпа, оставя се да подейства около 5 минутки преди изплакване. Нека го използва 2 пъти седмично за 2-3 седмици, би трябвало сърбежът да се облекчи още след първите измивания. След този срок, препоръчвам да използва меки шампоани без сулфати (Sodium laureth sulfate, Sodium lauryl sulfate), тъй като те допълнително изсушават и дразнят скалпа.
Проследявайте във времето дали има люспи или обриви по други части на тялото – лице, гърди, лакти, колене.
Поздрави,
д-р Ивета Петрова
Здравейте,
Ако сте сигурна, че мехурът не се дължи на нараняване или изгаряне, е възможно кожно заболяване - пемфигус вулгарис или пемфигоид – автоимунни заболявания с образуване на мехури по кожата; херпетиформен дерматит - доброкачествена хронична булозна дерматоза; булозно импетиго - стрептококова бактериална инфекция на кожата и т.н. Възможно е и кожният проблем да е израз на друго заболяване. Необходима е консултация с дерматолог.
Поздрави,
Д-р Аелита Петрова
Здравейте,
Ако не се направи основно почистване и обеззаразяване на дома, обривът ще се подновява и лечението ще е неефективно. Ако и след това – почистване на дома + лечението, предписано от лекаря, обривът продължава, потърсете второ мнение при друг дерматолог.
Поздрави,
Д-р Аелита Петрова
Здравейте,
За съжаление, не мога да Ви помогна. Възможен е т.н. атопичен дерматит, но е необходимо второ мнение при детски дерматолог, за предпочитане в специализирана кожна клиника, за по-точна диагностика.
Поздрави,
Д-р Аелита Петрова
Здравейте,
Необходима е консултация с дерматолог. Възможна е гъбична или друга инфекция, което ще се определи със съответното микробиологично изследване. Стресът също има своето значение, може да усложни симптомите, но е необходимо да се изключи всяка друга възможност.
Поздрави,
Д-р Аелита Петрова
Нов коментар