×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
Витекс Hormonal-Imbalance-Signs-And-Symptoms_FT

 

 

 

Симптомите на хормоналния дисбаланс могат да се проявят по много различни начини и зависят в голяма степен от всеки индивидуален организъм. Именно поради това, няма унифицирани препоръки за приема на хранителни добавки при хормоналните колебания. Пред менструалният синдром  може да бъде напълно различен при две жени на тридесетгодишна възраст -както според симптомите, така и според техния интензитет. При едни могат да се изразяват с маточни крампи, при други – със силно и упорито главоболие. С напредване на възрастта често е налице промяна на симптомите при всяка жена. Установено е например, че в детеродна възраст симптомите не са толкова ярко изразени и в доста случаи се ограничават само до поява на акне и други кожни проблеми.

 

Сравнително по-рядко се срещат състояния като повишена тревожност и депресия. Тези симптоми са следствие от невъзможността на организма да произвежда едновременно ендогенни и екзогенни токсини. Производството на ендогенни токсини е процес, съпровождащ клетъчните функции. Свръхпроизводството им се повлиява най-често от начина на хранене, приема на противозачатъчни таблетки и други медикаменти, и може да бъде причина за нарушаване на крехкия хормонален баланс. Отдавна е установено, че естрогенът и прогестеронът са едни от най-определящите хормони в женския организъм. Производството на редица хормони (естроген, прогестерон, тестостерон) започва да намалява при жените след тридесетата година, а понякога и още в края на двайсетте . При някои състояния обаче тестостеронът може да започне да се покачва.

 

Ако се установи хормонален дисбаланс, в зависимост от неговите показания, експертите понякога препоръчват преди да се премине към хормонална терапия, да се опита промяна на хранителния режим. Той разбира се трудно ще възстанови хормоналния баланс без допълнителна намеса, но специалистите считат че за да бъде една хормонална терапия успешна, почвата трябва да е подготвена с колкото е възможно по-добре балансирана чревна микрофлора. В днешни дни, много от хората и в частност жените се срещат в ежедневието си с големи количества токсини. Адаптогените и билковите настойки обикновено са безсилни да ги неутрализират напълно. Добре е от менюто да се изключат захарите, брашното, преработените храни – всички те благоприятстват развитието на патогенни бактерии. След товасе препоръчва диета за пречистване, която повлиява благоприятно редица важни органи – бели дробове, кожа, бъбреци, черен дроб, стомашно-чревен тракт, а също кръвта и лимфата. След това идва ред на терапията с пробиотици и пребиотици. След като и тя завърши, приемът на всякакви билкови добавки ще има много по-осезаем ефект върху организма. Освен това, твърде е вероятно много от симптомите да са отслабнали значително още по време и в резултат на подготвителната терапия.

 

 

Какво да промените в ежедневието си? Ето някои от най-важните съвети:

-Намалете значително приема на кофеин. Доказано е че той повлиява неблагоприятно нивата на естрогена, кортизола и тестостерона.

-Пийте по-малко алкохол. Той повишава кортизола, лишава ви от дълбок и здрав сън и забавя метаболизма с над 70 %.

-Изградете си антистрес стратегия. Гледайте по-позитивно на живота около себе си, смейте се повече, срещайте се с приятели, взимайте си по-често гореща вана с минерални соли.

-Грижете се за съня си. Само 6% от хората се чувстват добре след по-малко от 8 часа сън на денонощие. Осигуряването на достатъчно време за отмора ще регулира нивата на кортизол в организма ви.

-Консумирайте достатъчно омега-3. Освен че са полезни за целия организъм и за общото здраве, тези мастни киселини понижават нивата на кортизол в кръвта.

-Старайте се да изразходвате физическа енергия във фитнеса. Това повлиява добре хормоналния баланс.

 

 

Срещу симптомите на перименопаузата:

-Консумирайте редовно храни богати на витамин С – цитруси, чушки, папая, зеленолистни зеленчуци. Така ще увеличите по естествен начин нивата на прогестерон. В случай че режимът на живот не ви позволява да правите това ежедневно, ползвайте го като добавка, приемайки по около 750 мг. дневно.



-Намалете кафето и компенсирайте липсата на енергия с йога упражнения и/или друга физическа активност.

-В периода на перименопаузата много жени забелязват, че диетите вече не дават същите резултати, както преди време. Това твърде често се дължи на забавена функция на щитовидната жлеза. Консултирайте се със специалист веднъж годишно.

-Намалете захарта в менюто си до минимум и превърнете  нощния сън в основен свой приоритет.

 

 

За естествено регулиране на естрогена:

-Консумирайте ежедневно зеленчуци в големи количества. Техните фибри ще спомогнат извеждането на излишния естроген, така че той да не циркулира в тялото ви. Стреметъе се да достигнете дневен прием на фибри от порядъка на 35-45 грама. Покачвайте обаче дозите постепенно, защото в противен случай е възможно да възникнат проблеми като подуване на корема и газове.



-Намалете алкохола. Той покачва нивата на естроген и натоварва работата на черния дроб. Освен това е доказано, че дори само три питиета седмично повишават риска от развитие на рак на гърдата.

-Избягвайте ксеноестрогените. Старайте се, доколкото е възможно, да се осведомявате за материята на дрехите които носите, и най-вече на багрилата, с които са обработвани. Винаги когато имате възможност, избирайте естествения текстил. Изпирайте и проветрявайте дрехите си добре. Залагайте на естествени продукти. Обръщайте внимание на само на храната и дрехите, но и на козметиката. За предпочитане е опаковките на продуктите да са без фталати – това са химикали, използвани за омекотяване на пластмаси, напоследък все по-често откривани в различни козметични продукти за лична хигиена.

-Ограничете консумацията на месо от конвенционално отглеждани животни. В  него има по-висока концентрация на различни хормони, сред  които е и естрогенът. Ако консумирате месо, предпочитайте по възможност да е от домашно отглеждани животни. При всички случаи е най-добре да наблягате на рибата и зеленчуците, вместо на месото. Честата му консумация е свързана с наличието на по-малко фибри в организма, което се отразява зле на нивото на естроген, както и на стомашно-чревната ви флора.

Коментари (0)

Няма коментари към този момент

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.