×

Как работи NewPay?


Когато плащате с NewPay, всъщност NewPay плаща поръчката ви вместо вас. Вие я получавате и разполагате с три начина да я платите към тях:



Изберете NewPay като начин на плащане при завършване на поръчката си и следвайте стъпките.
Хомоцистеин

Помолете която и да е жена да назове заболяването, от което според нея са най-застрашени представителките на нежния пол. Най-вероятно всички ще ви отговорят, че това е ракът на гърдата. Средностатистическият мъж пък почти сигурно ще отговори, че неговият пол е най-заплашен от сърдечен удар вследствие на висок холестерол. Оказва се обаче, че както той, така и дамата няма да са съвсем прави.

Ракът на гърдата е заболяването, от което болшинството от жените изпитват най-голям страх, но статистиката показва, че сърдечните заболявания са причина номер едно за смъртността и при тях, а не само при мъжете.

И още нещо важно – безкрайните реклами на медикаменти за понижаване на нивата на лошия холестерол всъщност само замазват факта, че зависимостта между холестеролните нива и сърдечното здраве все още е един твърде спорен медицински въпрос. Половината  мъже и жени, засегнати от тежки сърдечни удари са с нормални нива на холестерол!

Човешкото тяло се нуждае от холестерол, за да може да произвежда витамин D, както и редица хормони.  Мнозина специалисти го считат и за молекулата, отговорна за възстановяването на редица поражения в организма. Образно казано, той може да бъде сравнен с пожарна кола на мястото на внезапно избухнал огън.

Тютюнопушенето, натрупването на някои тежки метали в организма, вредното въздействие на различни химикали и токсини от заобикалящата ни среда са някои от основните агенти, причиняващи вреди на човешкото тяло. Самият холестерол може да се прояви като дразнител ако се окисли и не бъде достатъчно повлиян от антиоксиданти като витамин Е например. Сериозна, но често подценявана причина за възпаления и свързаните с него поражения по кръвоносните съдове, е хомоцистеинът!

Хомоцистеинът е аминокиселина, която е продукт от разграждането на есенциалната аминокиселина метионин. Повишените нива на хомоцистеин в организма са свързани с някои видове рак и често са сочени като причина за тромбози и сърдечни удари, дори и при сравнително млади хора. Връзката между натрупването на тази аминокиселина и неблагоприятните ефекти за здравето е открита и доказана още в края на шейсетте години на миналия век.

Научно доказано е, че колкото по-високи нива на хомоцистеин има в организма, толкова по-голям е рискът от развитие на тежки коронарни заболявания. При скорошно изследване, обхващащо няколко десетки жени, се оказва че тези с най-високи нива на хомоцистеин са с до два пъти и половина по-голям риск от сърдечен удар в сравнение с тези от „дъното на класацията“. Обикновено хомоцистеинът се превръща в глутатион (един от най-важните антиоксиданти в организма), цистеин или обратно до метионин. Проблемът се състои в това, че ако тялото не получава достатъчно от витамините В6, В9 (фолиева киселина) и В12, ензимите които превръщат хомоцистеина в тези полезни вещества, не могат да действат ефективно и нивото му се покачва много над допустимото.

Често като причина за покачване нивата на хомоцистеина се сочи и чувствителността към глутен, но основен фактор остава дефицитът на горепосочените В-витамини. Поради тази причина, повечето специалисти препоръчват допълнителен прием на фолиева киселина, витамин В6 и витамин В12, с цел нормализиране и поддържане на безопасни стойности на хомоцистеин в организма.

Фолиевата киселина е жизненоважна и за правилното делене на клетките, което гарантира до известна степен предпазването от ракови заболявания, както и износването на здрав плод при бременност. Ниските нива на фолиева киселина по време на бременност могат да повишат риска от аутизъм при новороденото с до 40%, затова тя е задължителна за бъдещите майки. Важно е и комбинирането й с витамин В12, тъй като повишените нива на киселината в кръвта могат да „скрият“ евентуален дефицит на витамина при стандартен кръвен тест.

Витамин В6 също има редица доказани ползи за човешкия организъм. Той подпомага правилното функциониране на нервната система, формирането на червените кръвни телца и усвояването на аминокиселините. Често се препоръчва и за облекчаване на симптомите на предменструалния синдром.

Витамин В12 е невероятен източник на енергия. Той е важен за нормалните функции на нервната система, формирането на нервите, производството на еритроцити, образуването на червени кръвни клетки, усвояването на желязото и още много други процеси.

Revita Ви препоръчва продукта Витамин В6+В12+Фолиева киселина, който спомага за поддържане нормалните нива на хомоцистеин по естествен начин!



Комбинацията от В6, фолиева киселина и В12 се отлично естествено средство за нормализиране нивата на хомоцистеина в организма и ограничаване на риска от атеросклероза, повишено кръвосъсирване и образуване на кръвни съсиреци, заболявания на централната нервна система и проблеми с паметта, вследствие високите хомоцистеинови нива.

 

Коментари (4)

    • Stoika Gran4arova
    • 2020-12-25 21:12:38
    Tazi kombinatsia moje li da se polzva ot detsa na 10 godini? Kak da se razbere, 4e ima nujda deteto?
    • магистър-фармацевт Борис Гинчев
    • 2020-12-29 17:24:09
    Здравейте! Като цяло е малко вероятно дете на 10 години да има проблем с нивата на хомоцистеина, освен при някои генетични заболявания. Дозите на трите витамина – пиридоксин (В6), фолиева киселина (В9) и цианокобаламин (В12) са твърде високи в този състав за 10-годишно дете – или поне тази на витамин В6 (50 мг), поради която продуктът може да се използва само след 14-годишна възраст – при по-малките може да се даде евентуално Алайв В комплекс, но в доза по 1 дъвчаща таблетка дневно; посочената на етикета доза от 2 таблетки дневно се отнася за деца над 12 години и за възрастни. Високите нива на хомоцистеина се наблюдават предимно у възрастни с дефицит на един или повече от тези три витамина - най-често на В12, но се случва да е налице дефицит и на трите. Те са също така повишени при децата на хипертониците и на лица под 50 години, страдащи от стенокардия/атеросклероза, и то далеч преди децата да развият хипертонична болест – вероятно за това са отговорни генетични особености в метаболизма на метионина и получаващият се от него хомоцистеин. Повишен риск от хиперхомоцистеинемия се наблюдава и при стриктна веган диета (без животински продукти – поради близкият до нула прием на В12 с диетата), ниски нива на хормоните на щитовидната жлеза, псориазис, бъбречни заболявания и като страничен ефект на някои лекарства (повечето от тях обаче не се назначават на деца и рискът тук не е висок). Ако в рода Ви има фамилна история за артериална хипертония или стенокардия/исхемична болест на сърцето, може да проверите в лаборатория кръвните нива на хомоцистеина, фолиевата киселина, В6 и В12 – ако са налице отклонения, обърнете се към педиатъра за адекватно лечение. Междувременно може да давате Алайв В комплекс по 1 дневно. Ако нямате фамилна история за тези заболявания, предприемайте това, само ако сте на вегетарианска/веган диета или ако детето има псориазис или други автоимунни проблеми. Поздрави, Борис Гинчев магистър-фармацевт
    • Д. Славова
    • 2021-08-30 14:42:48
    Когато високият хомоцистеин е по генетични причини, назначава ли се терапия с медикаменти ?
    • д-р Аелита Петрова
    • 2021-09-09 07:10:07
    Здравейте, Както знаете, повишеното ниво на хомоцистеина е рисков фактор за развитието на много заболявания – сърдечно-съдови, неврологични, бъбречни, онкологични, автоимунни и т.н. Предполага се, че повишен хомоцистеин означава намален капацитет за детоксикация на тялото, а на практика това означава, че при високи стойности на хомоцистеин за продължителен период от време се повишава рискът за всяка болест. Когато причините са генетични, по-вероятно е заболяването да се прояви по-рано във времето. Необходимо е да се правят редовните профилактични прегледи и изследвания и при диагностициране на заболяване или дефицит/ напр. В12, фолиева киселина/да се лекува. Рискът от заболяване значително намалява, ако се проведе профилактика – напълно здравословен начин на живот /вкл. отказване от вредните навици/ – хранене, хранителни добавки, физически упражнения,дихателни упражнения, упражнения за релаксация и спокоен сън. Подходящи хранителни добавки при установен дефицит и/или непълноценно хранене, непълноценно усвояване на хранителните вещества поради заболявания на храносмилателната система с нарушено храносмилане – Фолиева киселина, Витамини В, Витамин В12, витамин С, витамин Е, витамин К. Ако имате някакви оплаквания, но все още няма диагностицирана болест, хранителните добавки се определят според състоянието Ви. Поздрави, д-р Аелита Петрова

Нов коментар

Мишела Христова

Мишела Христова е копирайтър и автор на съдържание с дългогодишен опит в изготвянето, редактирането и оформянето на текстове за печатни и електронни медии. Проявява силен интерес към здравословния начин на живот и нутрициологията. Майка на едно прекрасно момче.

Продуктът беше успешно добавен в любими.