
Като постижение на съвременната цивилизация, климатиците не биха били толкова вредни, ако се съобразявахме с правилния им начин на употреба и някои лесни за спазване правила.
Климатиците вече са навсякъде около нас, затова е трудно да останем извън техния обсег. Онова, което можем да направим, е поне да не се излагаме пряко под студения въздушен поток. Освен това, температурната разлика между температурата навън и тази в помещението, не бива да превишава 10 градуса.
Най-честите оплаквания през лятото, свързани със системен престой в помещение с пуснат климатик, са болките в гърба, кръста, врата и крайниците.
Филтрите на климатиците редовно трябва да бъдат почиствани, поради задържането на всевъзможни микроби в тях, които работещият климатик разнася из въздуха. Отделно от това, не бива да се пренебрегва хигиената в помещението, което означава редовното почистване от прах. Неспазването на тези прости препоръки, може да доведе до редица неприятни последствия, сред които хрема, кашлица, алергии, дихателни проблеми, втрисане.
Редовният престой в помещения с пуснати климатици повлиява неблагоприятно и на добрия външен вид, тъй като поради прекомерното изсушаване на въздуха, се изсушават косата и кожата.
Много важен е и изборът на климатик. Филтрите на некачествения и евтин такъв, могат да се окажат развъдник на всевъзможни болестотворни бактерии, опасни за здравето.
Не заспивайте на климатик в горещите нощи! Това може да ви докара скованост, болки в ставите и мускулите, схващания, болести на бъбреците и редица други крайно неприятни последствия. Ако ви е непоносимо горещо, по-добре отворете прозорците така, че да направите леко течение, отколкото часове наред да прекарате под опасните струи студен въздух.
Коментари (0)
Нов коментар